Her følger en oversigt over prøverne op til Store Balletskoledag 2020:
Søndag d. 1. marts i Vanløse Kulturhus
12.00 – 13.15:
Træningstrin gruppe 1 + 2:
Gruppe 2: Vilma, Miriam, Anna Julia, Cristine K, Helga, Leah R, Sarah S, Silke, Thea, Mia, Victoria L, Filippa BF, Leonora S, Vera J, Alma.
Gruppe 1: Signe R, Inger Marie, Fiona, Sybille, Sarah R, Silje M, Mikkeline, Clara, Claudia, Emma BN, Josefine M, Mathilde M, Karla, Marie Q, Kamma.
12.30 – 13.15:
Træningstrin de yngste + PDB + Gavotte:
De yngste: Ebba, Rebecka, Laura, Liv, Solveig, Nelly, Papaya, Chiara, Mila, Tiki ,Garance, Estelle, Lola, Zoey, Annais, Dagmar, Lily, Emma MT, Ida, Gregers, Ulrik.
PDB F: Magnus, Viola, Freja, Filippa, Sif, Karla, Valencia, Luise, Kirsten, Agnes, Olga, Natascha, Amalia, Benedicte, Lily, Tabea, Sia, Ellen, Asta, Mathilda, Caroline M, Sophie Å, Miriam, Iben, Ingrid.
Gavotte: Athena, Strå, Sophia, Mathilda, Julia Wu, Camma, Mirah Lill, Siri, Filippa B, Cornelia, Rigmor, Kasia, Olivia, Ida.
13.15 – 14.00:
Blå prinsseser + Junipher:
Emilie, Marie, Gro, Kaia.
D1: Ziqui, Isabella, Canischa, Lucia.
H3: Elva, Bjørg, Frida, Karen, Sofie WR, Gudrun, Carmen, Sophie, Esther, Vibe.
13.45 – 14.30:
Blålinger + Junipher:
Magnus + Egil.
A5: Sarah, Amelia, Madelaine, Johanne, Palma, Amelia, Liv, Julianne, Agnes, Ellen, Isabella, Elise, Emmely, Vera, Zoe, Olivia.
H2: Silke, Alia, Anna H, Carla, Wally, Ella, Ellen, Gwendolyne, Josefine, Emily, Thea, Selma.
14.15 – 15.00:
Sommerdans + Junipher:
Liva M, Sybille, Karla, Smilla, Martha, Helga, Miriam, Alma, Maria K, Edith, Agnes, Laura, Zoe, Valentina, Emma.
14.45 – 15.30:
Vandnymfer + Junipher:
Vigga, Victoria, Filippa, Lucia , Elise,Inger, Alma, Ella N, Dagmar, Astrid, Katarina, Ella E, Natascha, Camille, Solveig, Julie J, Justine, Lenore, Mette-Marie.
15.15 – 16.00:
Polka + Junipher:
Hana, Karla, Emma Thomsen, Clara W, Kirsten, Hanna, Miriam, Leonora Kirstine, Tilde, Scarlett.
B1: Gertrud, Thomine, Veronika, Veronica, Sonia, Sophie, Gro, Alma, Laura, Daphne,
Carla, Delita.
15.45 – 16.15:
Isdronninger + Junipher:
Rosa M, Mathilde L, Sarah, Viola D, Freja L, Kamma, Silia M, Ellen, Milla, Emilia C, Victoria S, Frida.
16.00 – 16.30:
Voyage + Bach + Junipher
Voyage: Clara, Mathilde M, Fiona, Silke, Josefine, Marie Q, Sarah R, Silje M, Mikkeline, Inger Marie, Sarah S , Ingrid, Iben, Silja.
Bach: Emma BN, Signe L, Claudia, Anna E, Thea, Mia, Signe R, Agathe, Leah R,Anna Julia, Vilma, Christine K, Leonora Marie.
16.30 – 17.00:
Sommerfugle + Junipher:
Solister: Vera J, Leonora S.
F: Olivia, Liva, Malou, Rebecca S, Sarah, Sofia Wu, Yi Yang, Isabell S.
D1: Clara B, Selma, Julie, Cecilie, Emilie,Victoria M, Isabell C, Regitze.
Fredag d. 6. marts i Vanløse Kulturhus
15.00 – 15.30:
Sybille + Liva.
15.30 – 16.00:
Junipher.
16.00 – 17.00:
Træningstrin gruppe 1 + 2 + Gavotte:
Gruppe 2: Vilma, Miriam, Anna Julia, Cristine K, Helga, Leah R, Sarah S, Silke, Thea, Mia, Victoria L, Filippa BF, Leonora S, Vera J, Alma.
Gruppe 1: Signe R, Inger Marie, Fiona, Sybille, Sarah R, Silje M, Mikkeline, Clara, Claudia, Emma BN, Josefine M, Mathilde M, Karla, Marie Q, Kamma.
Gavotte: Athena, Strå, Sophia, Mathilda, Julia Wu, Camma, Mirah Lill, Siri, Filippa B, Cornelia, Rigmor, Kasia, Olivia, Ida.
16.30 – 17.00:
Træningstrin de yngste + PDB:
De yngste: Ebba, Rebecka, Laura, Liv, Solveig, Nelly, Papaya, Chiara, Mila, Tiki ,Garance, Estelle, Lola, Zoey, Annais, Dagmar, Lily, Emma MT, Ida, Gregers, Ulrik.
PDB F: Magnus, Viola, Freja, Filippa, Sif, Karla, Valencia, Luise, Kirsten, Agnes, Olga, Natascha, Amalia, Benedicte, Lily, Tabea, Sia, Ellen, Asta, Mathilda, Caroline M, Sophie Å, Miriam, Iben, Ingrid.
17.00 – 17.30:
Blå prinsseser + Junipher.
Emilie, Marie, Gro, Kaia.
D1: Ziqui, Isabella, Canischa, Lucia.
H3: Elva, Bjørg, Frida, Karen, Sofie WR, Gudrun, Carmen, Sophie, Esther, Vibe.
17.15 – 17.45:
Blålinger + Junipher.
Magnus + Egil.
A5: Sarah, Amelia, Madelaine, Johanne, Palma, Amelia, Liv, Julianne, Agnes, Ellen, Isabella, Elise, Emmely, Vera, Zoe, Olivia.
H2: Silke, Alia, Anna H, Carla, Wally, Ella, Ellen, Gwendolyne, Josefine, Emily, Thea, Selma.
17.30 – 18.15:
Sommerdans + Junipher:
Liva M, Sybille, Karla, Smilla, Martha, Helga, Miriam, Alma, Maria K, Edith, Agnes, Laura, Zoe, Valentina, Emma.
18.00 – 18.30:
Vandnymfer + Junipher:
Vigga, Victoria, Filippa, Lucia , Elise,Inger, Alma, Ella N, Dagmar, Astrid, Katarina, Ella E, Natascha, Camille, Solveig, Julie J, Justine, Lenore, Mette-Marie.
18.15 – 18.45:
Polka + Junipher:
Hana, Karla, Emma Thomsen, Clara W, Kirsten, Hanna, Miriam, Leonora Kirstine, Tilde, Scarlett.
B1: Gertrud, Thomine, Veronika, Veronica, Sonia, Sophie, Gro, Alma, Laura, Daphne, Carla, Delita.
18.45 – 19.45:
Isdronninger + Voyage + Bach Junipher:
Isdronninger: Rosa M, Mathilde L, Sarah, Viola D, Freja L, Kamma, Silia M, Ellen, Milla, Emilia C, Victoria S, Frida.
Voyage: Clara, Mathilde M, Fiona, Silke, Josefine, Marie Q, Sarah R, Silje M, Mikkeline, Inger Marie, Sarah S , Ingrid, Iben, Silja.
Bach: Emma BN, Signe L, Claudia, Anna E, Thea, Mia, Signe R, Agathe, Leah R, Anna Julia, Vilma, Christine K, Leonora Marie.
19.30 – 20.00:
Sommerfugle + Junipher:
Solister: Vera J, Leonora S.
F: Olivia, Liva, Malou, Rebecca S, Sarah, Sofia Wu, Yi Yang, Isabell S.
D1: Clara B, Selma, Julie, Cecilie, Emilie,Victoria M, Isabell C, Regitze.