Her er en samlet oversigt over mødetiderne til alle prøver og forestillinger i forbindelse med Juleforestillingen 2019:

Prøve fredag d. 6 december i Vor Frelser Kirke

14.00 -14.30

2 frelsende engle: Mathilde, Marie Qu.

14.30 -15.00

6 snedronninger: Emma BN, Liva M, Ellen R, Fiona, Inger Marie, Sarah.

15.00 – 15.30

Rørfløjter J1 + D1: Kaisa BC, Ida M, Siri JG, Camma M, Mathilda, Mirah Lill.

Rørfløjter Y3: Miriam + Clara, Ida B, Olivia De Heer, Scarlett Lilly,

Leonora Kristine, Karla, Lilje, Tilde.

Roser solister: Athena, Sophia HL, Strå, Vilma, Ingrid, Iben.

Små roser B2: Sia, Tabea, Rebecka L.

Små roser H2: Ellen, Wally, Kirsten, Emily, Ella, Carla, Kamma.

15.15 – 15.45

Rosa M +lilla blomster B2: Nelly, Solveig, Laura, Ebba.

15.30 – 16.15

Røde Bach :  Alle solister: Josefine, Kamma, Silje M, Karla, Ida, Martha, Mikkeline + Gregers, Ulrik

Gruppe J1: Lenore, Justine, Filuca, Mette-Marie, Vera Lee

Gruppe D1: Selma, Regitze, Rigmor, Julie Helene, Kasia, Filippa BP

Stjernedans (store sjerner):

Milla, Frida, Vigga, Camille, Julia, Solveig, Ella Elvira, Natascha, Cornelia.

Leah R, Hannah, Valentina, Mathilda, Miriam N, Ellen L, Edith, Asta

16.15 – 17.00

I Østen stiger solen op F: Victoria M, Isabell S, Rebecca ØT, Malou, Luise O, Amalia, Agnes F, Valencia, YiYang, Olga, Natascha, Karla, Sif.

Vinterdans (2 hold) F: Magnus, Viola Z, Freja ML, Liva K, Olivia S, Rebecca S, Sofia Wu, Norma, Benedicte B, Marlie, Alberte, Lilly, Kirsten, Filippa, Christine SK, Leonora Marie, Anna Julia, Sophie Aa, Caroline MS, Alma, Helga.

17.00 -18.30

Albinoni (begge hold) : Signe L, Claudia, Emilia C, Agathe, Victoria S, sarah, Silia M, Viola, Carolina, Freja L, Mathilde LM, Clara W, Sybille, Signe R, Smilla, Silke, Thea, Mia, Sarah R, Agnes, Laura, Maria, Emma S, Zoe.

18.30 -19.00

(evt.  2 frelsende engle).

 


Prøve lørdag d. 7 december i Vor Frelser Kirke

10.00 – 10.30   

Snedronninger: Emma BN, Liva M, Ellen R, Fiona, Inger-Marie, Sarah.

10.30 -11.15     

Vinterdans  :

F: Magnus, Viola Z, Freja, Liva K, Olivia S, Rebecca S, Sofia Wu, Norma, Benedicte, Marlie, Lilly, Kirsten, Filippa.

Christine SK, Leonora Marie, Anna Julia, Sophie Aa, Caroline MS, Alma, Helga, Emma TH.

11.15 -11.45     

Kineserdans solister: Leonora S, Vera J, Junipher, Emilia, Marie.

11.45-13.00     

ALLE Røde Bach: Solister + 2 drenge+ D1+ J1+ slangen A4 + slangen Y1+ frelsende engle

Solister: Josefine M, Kamma, Silje M, Ida, Mikkeline, Karla, Martha.

J1: Lenore, Justine, Filuca, Mette-Marie, Vera H, Filippa.

D1: Selma, Regitze, Rigmor, Julie Helena, Kasia, Sarah.

2 drenge: Gregers, Ulrik.

Slange A4: Chiara, Dagmar, Tiki, Estelle, Garance, Anais, Lola, Vera, Mila, Zoey.

Slange Y1: Helena, Luna, Viola H, Wilma, Idun, Ida, Rosa, Maggie, Silje, Sille, Molly.

+ frelsende engle: Mathilde M, Marie Qu.

13.00 -13.45   

I Østen stiger solen op B1: Mille-Sofie, Thomine, Gertrud, Sonia, Veronika, Alma, Laura, Luisa, Gro, Dahpne, Ea, Rose, Sophie, Silja.

I Østen stiger solen op F: Victoria M, Isabel S, Rebecca ØT, Malou, Luise O, Amalia, Agnes, Valencia, Yiyang, Olga, Natascha, Karla, Sif.

Lilla blomster B2: Ebba, Solveig, Nelly, Laura. 

Lilla blomster engle: Rosa M.

13.45 –14.15   

Nøddeknækkeren, rørfløjter dans: Kaisa C, Ida M, Siri JG,  Camma M, Mathilda BS , Mirah Lill Miriam + Y3: Clara, Ida B, Olivia De Heer, Scarlett Lilly, Leonora Kirstine, Karla, Lilje, Tilde.

14.45 -15.45     

Store stjerner:

Milla L, Frida R, Vigga, camille, Julia, Solveig, Ella Elvira, Natascha, Cornelia.

Leah, Hannah, Valentina, Mathilda, Miriam N, Ellen L, Edith, Asta.

Snedronninger: Emma BN, Liva M, Ellen R, Fiona, Inger-Marie, Sarah.

6 roser solister: Athena, Sophia L, Strå, Vilma, Ingrid, Iben.

Små roser B2: Sia, Tabea, Rebecka L.

Små roser H2: Ellen, Wally, Kirsten, Emily, Ella, Kamma, Carla.

15.45 – 16.15     

Luciadans A5: Ellen B, Amelia B, Emmely, Ellen FL, Agnes FL, Julianne, Madelaine, Maude. 

16.00 – 17.00

Nøddeknækkeren march D1: Kaia, Gro, Emilie, Cecilie, Freya, Elise, Isabell C.

Nøddeknækkeren trepak D1: Canischa, Sally, Egil, Ziqui, Isabella, Lucia V.

Nøddeknækkeren march + trepak solister + H3: Emma T, Hana, Silja, Carmen, Sofie W, Bjørg, Gudrun, Molly, Frida, Karen, Sophie.

16.45 -17.30      

Lystændingsdans A5: Palma, Liv, Johanne, Isabella, Sarah, Elise, Vera, Zoe.

Lystændingsdans H2: Anna H, Kornelia, Gwendolyn, Josefine, Thea, Selma.

Luciaoptog:

1. forestilling: Frida, Vera J, Leonora, Emma BN, Agathe, Milla, Liva, Rosa M, Ellen R, Mathilde M, Josefine M, Kamma, Silje M, Clara W, Silia M, Filippa BF, Victoria L, Vigga, Victoria S, Martha.

2. forestilling: Sarah R, Miriam, Helga, Signe R, Ida, Fiona, Marie Qu, Leah, Thea, Vilma, Mia, Karla, Mikkeline, Sybile, Christine, Junipher, Anna Julia,  Emma T, Laura, Agnes, Inger Marie.

17.30 -18.15     

Menuet: Victoria L, Filippa, Angela, Lucia, Alma, Inger, Ella N, Katerina, Astrid.

18.00 -19.00    

Albinoni: Signe L, Claudia, Emilia, Agathe, Victoria S, Sarah, Silia, Viola, Carolina, Freja L, Mathilde LM, Clara W, Sybille, Signe R, Smilla, Silke, Thea, Mia, Sarah, Agnes, Laura, Maria, Emma S, Zoe.

 


Mødetider søndag d. 8.december 2019 i Vor Frelser Kirke, forestillingen kl.15

12.45 (mødetid)

Røde Bach: Solister + gruppe D1+ J1+ slangen (A4)

Solister: Josefine M + Kamma.

Gruppe J1+ D1: Lenore, Justine, Filuca, Mette-Marie, Vera Hansen, Filippa, Selma, Regitze, Rigmor, Julie Helena, Kasia, Sarah.

Slangen A4: Chiara, Dagmar, Tiki, Estelle, Garance, Anais, Lola, Vera, Mila, Zoey.

Frelsende engle: Mathilde M.

Store stjerner: Milla, Frida, Vigga, Camille, Julia, Solveig, Ella Elvira, Natascha, Cornelia.

Snedroninger: Emma BN, Liva M, Ellen R

Menuet: Victoria L,Filippa, Angela, Lucia, Alma, Inger, Ella N, Katerina, Astrid U.

Albinoni: Signe L, Claudia, Emilia, Agathe, Victoria S, Sarah, Silia, Viola, Carolina, Freja L, Mathilde LM, Clara W

13.00 (mødetid):

Roser solister: Athena, Sophia L, Strå.

Små roser B2: Sia, Tabea, Rebecka

A5 lystænding dans: Palma, Liv, Johanne, Isabella, Sarah, Elise, Vera, Zoe.

A5 lucia dans: Ellen B, Amelia, Emmely, Ellen FL, Agnes FL, Julianne, Madelaine, Maude.

F vinterdans: Magnus, Viola Z, Freja , Liva K, Olivia, Rebecca S, Sofia Wu, Norma, Benedicte, Marlie, Lilly, Kirsten, Filippa.

13.10  (mødetid)

Nøddeknækkeren alle.

March D1: Kaia, Gro, Emilie, Cecilie, Freya H, Elise, Isabell C.

Trepak D1: Canischa, Sally, Egil. Ziqui, Isabella, Lucia.

Rørfløjternes dans solister: Kaisa, Ida, Siri, Camma, Mathilda, Mirah Lill.

Kineserdans  solister: Leonora S, Vera J.

13.20  (mødetid)

A3 Snefnug: Ella Havn- Bulic, Sally, Rainey, Norma, Clara, Emma, Augusta, Rita, Saga, Isabella, Scarlett, Laura K, Viola.

13.45  (mødetid)

I østen stiger solen op B1: Mille-Sofie, Thomine, Gertrud, Sonia, Veronika, Alma, Laura, Luisa, Gro, Daphne, Ea, Rose, Sophie, Silja.

14.00 (mødetid)

B1 små engle: Bernadett, Bea, Alba, Ella M.

 


Mødetider søndag d. 8. december 2019 i Vor Frelser Kirke, forestillingen kl.18

16.00 (mødetid):

Albinoni: Sybille, Signe R, Smilla, Silke, Thea, Mia, Sarah, Agnes, Laura, Maria, Emma S, Zoe.

Frelsende engle: Marie Q.

Snedronninger: Fiona, Inger-Marie, Sarah.

Røde Bach solister: Ida, Martha, Karla, Mikkeline.

Røde Bach 2 drenge: Gregers, Ulrik.

Slange Y1 Røde Bach: Helena, Luna, Viola H, Wilma, Idun, Ida, Rosa, Maggie, Silje, Sille, Molly.

Vinterdans solister: Christine SK, Leonora Marie, Anna Julia.

Vinterdans: Sophie Aa, caroline MS, Alma, Helga, Emma TH.

Store stjerner: Leah, Hannah, Valentina, Mathilda, Miriam N, Ellen L,Edith, Asta.

Roser solister: Vilma, Ingrid, Iben.

Små roser H2:  Ellen, Wally, Kirsten, Emily, Ella, Carla, Kamma.

16.25 (mødetid)

Lystændingsdans H2: Anna H, Kornelia, Gwendolyn, Josefine, Thea, Selma.

I Østen stiger solen op F: Victoria M, Isabel S, Rebecca ØT, Malou, Luise O, Amalia, Agnes, Valencia, Yiyang, Olga, Natascha, Karla, Sif.

16.30 (mødetid)

Nøddeknækkeren alle:

March + trepak H3: Emma Thomsen, Hana, Silja, Carmen, Sofie WR, Bjørg, Gudrun, Molly, Frida, Karen, Sophie.

Kineserdans solister: Junipher, Emilia, Marie.

Rørfløjter solister: Miriam.

Rørfløjter Y3: Clara, Ida B, Olivia De Heer, Scarlett Lilly, Leonora Kirstine, Karla, Lilje, Tilde.

16.45 (mødetid)

Små engle: 5 børn

B2 små lilla blomster: Solveig, Nelly, Laura, Ebba.